1956. november 3., szombat
Az Erdőmérnöki Főiskola, a Bányamérnöki Kar és a Földmérőmérnöki Kar Tanácsa a Bányamérnöki Kar épületében együttes ülésen elhatározta, hogy a három felsőoktatási intézmény Soproni Műszaki Egyetemmé egyesül. Az egyetem ideiglenes rektorává dr. Vendel Miklós professzort választották.
![]()
2026. november 3., kedd 17.00 — Egyetemi emlékünnepség
Helyszín: GYIK Rendezvényház (Ady Endre u. 10.)
Program:
- Himnusz
- Fábián Attila rektor (Soproni Egyetem) ünnepi beszéde
- Horváth Zita rektor (Miskolci Egyetem) ünnepi beszéde
- Bartók Béla: Román nép táncok (zenekari átirat) — Soproni Filharmonikusok
- Külhonba szakadt egykori hallgatónk, Komlósy József visszaemlékezése
- Itthon maradt egykori hallgatónk, Németh György visszaemlékezése
- Illyés Gyula: Bartók — Bende Attila előadásában
- Erdőmérnöki Kar ünnepi tanácsülése: Robert Kozak díszdoktorrá avatása
- Emlékérmek átadása
- Bányász- és Erdészhimnusz
- Beethoven: Egmont-nyitány — Soproni Filharmonikusok